Úrovně

Stručný přehled úrovní a moje osobní ohodnocení každé úrovně (čím nižší, tím lepší). Zveřejněný čas je pouze odhadovaný na základě mé hry.


 

Kapitola I

První kapitola je součástí původní verze hry, tak jak poprvé vyšla ke koupi. Úrovně jsou tvořené na základě multiplayerových map a to vcelku rozsáhlých map. Většina úrovní představuje jakýsi splatitý komplex hradů, či podzemních komor. Nepřátelé, kteří se objeví jsou z velké části z původního PK, ale na řadu přijde i pár zástupců z BooH a Overdose.


 

1. Bodce

1-bodce

První úroveň se odehrává v rozlehlém hradě. Je tu několik nádvoří i uzavřených místností. Některé zdi jsou už rozpadlé ale většina je v pořádku. Název úrovně je podle vstupní haly ve které je u stropu přivázáno několik kvádrů s ostrými bodci.
Hodnocení – 4

Nepřátelé – 1011
Herní doba – 45:00


 

2. Sklady

2-sklady

Úroveň, která se skládá z mnoha poničených místností, ve kterých jsou uloženy bedny a sudy. V některých místnostech jsou okna vedoucí do menších místností s dalšími uloženými věcmi, ty jsou ale už v plamenech. Je zde i místnost s kyselinou a lávou.
Hodnocení – 5

Nepřátelé – 900
Herní doba – 45:00


 

3. Rafinerie

3-rafinerie

Generátory, laboratoře, sklady a nádrže s kyselinou. Tyto místnosti jsou spojeny chodbami ale mnoho z nich je už poničeno.
Hodnocení – 5

Nepřátelé – 796
Herní doba – 30:00


 

4. Komplex věží

4-komplex-vezi

Velký palác se spoustou věží. Některé z nich jsou i přístupné ale většina je uzavřena. Jsou zde nádvoří a brány mezi nimi. Některé stavby jsou už poničeny. Během celé úrovně prší a je tma, takže viditelnost není moc dobrá.
Hodnocení – 4

Nepřátelé – 970
Herní doba – 45:00


 

5. Starý podzemní komplex

5-stary-podzemni-komplex

Podzemí, kde jsou vyhloubeny chodby a šachty. Jsou zde i místnosti s oltáři nebo kamenné sály. Celá úroveň je pod zemí a osvětlení není nijak moc dobré, takže ve většině místností je tma.
Hodnocení – 5

Nepřátelé – 1079
Herní doba – 40:00


 

6. Průchod

6-vstup

Celá úroveň se odehrává v jakémsi chrámu. Ten je rozdělen na dvě části z nichž každá je osvětlena jinak barevnými světly. Polovina chrámu je v barvě modré a polovina v barvě červené. Uprostřed je velký sál ve tvaru kříže, kde se odehraje souboj s bossem.
Zajímavostí je, že na počátku má hráč 666 munice do všech zbraní, což bohatě stačí na celou úroveň.
Hodnocení – 4

Nepřátel – 901
Herní doba – 25:00 

Kapitola II

Druhá kapitola byla přidána do hry v rámci patche, tudíž nijak nerozšiřuje příběh základní verze. Kapitola zahrnuje pouze dvě úrovně, v níž se představí staronová monstra, jež měly premiéru již v původním Painkillerovi a také se objeví pár zástupců z Overdose. Úrovně jsou co se nepřátel týče o něco chudší a menší, ovšem obtížnost je stále velmi vysoká.


 

1. Znesvěcená pevnost

1. Znesvěcená pevnost

První úroveň druhé kapitoly se odehrává v rozsáhlé pevnosti nebo spíše hradu. Krom mnoha nádvoří nechybí věže (některé již zbořené) a řada chodem spojujících větší sály.
Hodnocení – 4

Nepřátelé – 608
Herní doba – 25:00


 

2. Malý kostel

8. Malý kostel

Drobná úroveň kostela nabízí hlavní halu, věž a dvě křídla. Jedná se o nejmenší úroveň celé hry a to i co se týče počku nepřátel.
Hodnocení – 3

Nepřátelé – 444
Herní doba – 20:00