Monstra

Podrobný přehled monster, včetně jejich popisu a doporučené zbraně. Monstra jsou seřazena podle druhu (dle duší) a dále podle výskytu při postupu hrou.
Monstra v HD jsou po stránce útoků a jiných schopností povětšinou chudší. U některých starých monster uvádím původní obrázky z PK verze. Nemyslím, že je nutné za každou cenu fotit všechna stará monstra znovu, jelikož jejich vzhled se prakticky neliší.


 

Kapitola I

Běžná monstra – 10
Silná monstra – 1

4. Šašek

Šáša

Šašek schopný vrhat výbušné kuličky. Ty vybuchnou po nárazu do vás nebo do překážky. Vzhledem k tomu, že jich hází hodně, není snadné se jim vyhnout. Zblízka vás může praštit.

Vhodná zbraň – Kolíkovač

 

 

 

 

2. Lebkoun

LebkounJeden z nejsilnějších nepřátel ve hře. Vydrží skutečně hodně. Brokovnicí kterou má v rukách dokáže způsobit velice velké zranění, ale na velkou dálku je tato brokovnice nepřesná.

Vhodná zbraň – Hvězdicomet, Raketomet


 

 

Běžná monstra – 2

 

1. Mrtvý strážce

mrtvy-vedec.jpg

Chlápek v brnění, který má místo hlavy velkou kulatou baňku s tekutinou. V rukou má dvě pistole se kterými dokáže rychle a přesně střílet i na velkou dálku. Může také házet granáty.

Vhodná zbraň – Kůlomet, Kolíkovač

 

2. Pekelný gangster

pekelny-gangster.jpg

Je podobný člověku, ale na hlavě má zvláštní přilbu. Na krku nosí zářící medailon ve tvaru pentagramu. V ruce má pálku s hřebíky se kterou zblízka mlátí. Nejhorší jsou ale jeho zápalné lahve, které dokáže házet na dost velké vzdálenosti. Po dopadu místo chvíli hoří, takže je lepší ho obejít.

Vhodná zbraň – Hvězdicomet, Kulomet


 

Boss

Velikonoční kazatel

Velikonoční kazatelJiž v rámci běžné kampaně se kazatel objevuje ve třech různých variacích a tato verze je další. Je mnohem větší než ostatní kazatelé a hlavně vydrží mnohem víc – dokonce víc než běžný kazatel. Pohybuje se ale přískoky, takže je pomalejší.

 

Vánoční kazatel

Kazatel - VánočníDalší verze kazatele, tentokrát v obleku Sanry Clause. Místo běžného sekáčku má vánoční stromek. Pohybuje se stejně rychle jako běžný kazatel.