Souhrn

Tabulka všech úrovní Redemption srovnávající počty nepřátel, léčení a odhadovaný herní čas. V případě léčení čísla v závorce uvádění běžné léčení a léčení v tajných oblastech. Odhadovaný čas počítá s nalezením všech tajných oblastí, tedy za předpokladu, že přesně víte, kde je hledat.

Tabulka - Red

Redemption s přehledem překonává všechny předchozí díly počtem nepřátel. Doposavad nejnabitější díl byl vůbec první Painkiller a neměl ani čtyři tisíce monster. Všimněte si, že počet léčení je výrazně nižší než počet monster. Redemption je obecně velice těžký, nicméně tvůrci staví obtížnost hry především na počtu monster, ne na jejich rozmístění, na jejich výběru a už vůbec ne na vhodném designu úrovní.

Herní čas byl po vydání hry pouhopouhé necelé čtyři hodiny. Patch, přidávající druhou kapitola herní dobu sice natáhl, ale celková délka nedosahuje ani BooH, což byl doposavad nejkratší díl. Redemption je holt velmi krátká záležitost, což by nemuselo být špatné, kdyby její obsah nabízel víc než obrovský masakr v chudě navržených úrovních. Přesto je Redemption zcela plnohodnotná hra. Pouze kratší a chudší než bývá zvykem.