Monstra

Podrobný přehled monster, včetně jejich popisu a doporučené zbraně. Monstra jsou seřazena podle druhu (dle duší) a dále podle výskytu při postupu hrou. To znamená, že monstra, která si odbyla premiéru v předchozích kapitolách zde nenajdete.

Běžná monstra – 5
Silná monstra – 1

1. Zombie

ZombieMrtvola pohybující se neuvěřitelně pomalu. Je to velmi snadný, leč hubený cíl. Každá Zombie má u sebe nějaký předmět, který po vás hodí a to i na velkou vzdálenost. Může to být kladivo, srp, pochodeň (ta je dobře vidět a snadno se před ní uhýbá) nebo nůž. I po tom co po vás zbraň hodí, je Zombie nebezpečná, protože začne házet kusy vnitřností.

Vhodná zbraň – Kolíkovač

2. Čarodějnice na koštěti

Baba na koštětiJeden z nejrychlejších nepřátel ve hře. Vzhledem k tomu, že je neustále ve vzduchu a na svém koštěti, stává se z ní jen velmi těžko zasažitelný cíl. Navíc dokáže velmi rychle vystřelovat ohnivé koule, před kterými se jen těžko uhýbá.

Vhodná zbraň – Kulomet, Brokovnice

3. Nindža s foukačkou

Ninja s foukačkouProtivník vynikající především svou rychlostí. Dokáže vystřelovat smrtící (a hlavně rychlé) šipky ze své foukačky. Navíc dokáže extrémně zrychlit a přiblížit se k vám během okamžiku. Nindža tento sprint často ukončí úderem dlaně do vás. Není radno si s ním zahrávat.

Vhodná zbraň – Brokovnice, Kolíkovač

4. Nindža s katanou

nindza--katana.jpg

Nebezpečný protivník stejně jako jeho předchozí verze. Tento má v rukou katanu a je s ní velice rychlý. Dokáže skákat do velké výšku a při dopadu vede sek zezhora. Umí také házet hvězdice a využívat kotoulů. Je velice obtížné ho trefit přesnou zbraní, proto jsou lepší zbraně s velkým rozptylem nebo kadencí.

Vhodná zbraň – Brokovnice, Hvězdicomet

 

5. Brouk

BroukZvláštní protivník, který dokáže skákat do velké výšky a svůj skok zakončuje sekem do vás. Místo rukou má totiž ostré břity, které dokáže použít i ze země. Občas místo skoku, pouze vyvrhne několik malých klíšťat (viz níže). Hned po vyvrhnutí sám zemře.

Vhodná zbraň – Brokovnice

Silná monstra

1. Pekelný kněz

Pekelný knězVelice nebezpečný protivník, který dokáže pomocí telekineze zvedat mrtvá těla a házet je po vás. Navíc není možné se k němu přiblížit protože vás magií vždy odhodí o kus stranou. Nejlepší taktika je tedy udržovat si dostatečný odstup a uskakovat před mrtvými těly. Pokud ho dostatečně zraníte, zvedne svou hůl a hodí ji po vás jako kopí. Hned poté umírá.

Vhodná zbraň – Kolíkovač

Boss

Nemrtvý gigant

Nemrtvý gigantObrovský protivník který ke kopií minibosse ze záladní hry. Tento se vyskytuje v blázinci. Dokáže udeřit do země tak silně až vám klesne zdraví, jste-li poblíž. Při chůzi se navíc okolí třese, takže je obtížnější mířit. Navzdory tomu, že jde o jakéhosi minibosse, není zase tak těžké ho zabít a tak větší nebezpečí při boji s ním, tvoři paradoxně řadoví nepřátelé.

Nesmrtelný nemrtvý gigant

Nesmrtelný nemrtvý gigantJeště větší než jeho kolega a navíc běžnými zbraněmi nezabitelný. Nad hlavou mu svítí tři žluté krychle zračící jeho nesmrtelnost. Jediným způsobem, jak jej porazit jsou okolní výbušniny, ideálně výbušné nádrže, které se přepravují na konstrukci nad mostem. Ty je třeba zničit vždy když projíždějí nad gigantem. Oproti předchozím gigantům navíc umí tento démon vrhat energetické střely a zraňovat i na dálku.