Zbraně

Nové zbraně. Bohužel neznám jejich oficiální názvy, tudíž bude použitý název pouze můj vlastní.

 

Palcát / Řemdich

Řemdich1. Funkce: Úder palcátem. Je silný, ale s malým dosahem.
2. Funkce: Úder řemdichem. Slabší, ale rychlejší a s velkým dosahem.
3. Funkce: Po několika sekundách mlácení řemdichem se koule nažhaví a použítím palcátu ji lze vystřelit. Hlavice slouží jako mina, která se může přilepit na překážku nebo na nepřítele a po čase explodovat.

Info: Užitečná zbraň schopná šetřit munici. Klasické funkce se vyplatí proti nepřátelům útočícím zblízka, zatímco mina je ideální na velké skupiny nepřátel.

Tipy:
1. Zbraň nevyužívá žádnou munici
2. Nikdy nestřílejte minu na rychle se pohybující nepřátele. Vždy je nutné držet si od monstra s minou odstup, jinak hrozí zajímavý způsob sebevraždy

Max. munice:
Palcát – x
Řemdich – x

První výskyt:
Stalingrad (tajný) – V okně domu v podlouhlé ulici (druhá oblast)
Bunkr – Na počátku pod schodištěm

Lebky

Místa s dual lebkou

2. Bunkr
– V první podzemní garáži.
– Na menším oploceném dvorku
– V závěrečném bunkru na můstku

3. Vojenská základna
– V tajné oblasti na korbě nákladního vozu nedaleko raketového sila
– Na letišti vedle kontejnerů

Monstra

Podrobný přehled monster, včetně jejich popisu a doporučené zbraně. Monstra jsou seřazena podle druhu (dle duší) a dále podle výskytu při postupu hrou. To znamená, že monstra, která si odbyla premiéru v předchozích kapitolách zde nenajdete.

Běžná monstra – 9
Silná monstra – 1

 

1. Ruský voják

Ruský voják

Kostlivec ruského vojáka bránícího Leningrad. Je oblečen v uniformě a v rukou má samopal Spagin a granáty. Je poměrně přesný a nebezpečný.

Vhodná zbraň – Samopal, Kulomet

2. Ruský tank

t-34.jpg

Ruský tank který je velmi nebezpečný, protože dokáže střílet dělem i na velkou vzdálenost. Exploze je hodně velká a je těžké se jí zcela vyhnout. Je samozřejmě velice odolný.

Vhodná zbraň – Raketomet

3. Německý voják

nemecky-vojak.jpg

Kostlivec německého vojáka dobývající Leningrad. Je oblečen v uniformě a v rukou má samopal MP 40 a granáty. Je poměrně přesný a nebezpečný.

Vhodná zbraň – Samopal, Kulomet

4. Sebevrah

deto.jpg

Chlápek obvázán spoustou výbušnin. Je docela odolný a pokud ho zabijete tak exploduje. Když k vám přijde dost blízko, sám se odpálí, takže je nejlepší ho zabít už zdálky.

Vhodná zbraň – Zmrazovač, Hvězdicomet

 

5. Německý tank

panzer.jpg

Německý tank, který je velmi nebezpečný, protože dokáže střílet dělem i na velkou vzdálenost. Exploze je hodně velká a je těžké se jí zcela vyhnout. Je samozřejmě velice odolný.

Vhodná zbraň – Raketomet

6. Nacistická zombie

Nacistická zombieZombie v uniformě nacistického vojáka. Útočí zblízka pěstmi, ale některé dovedou na dálku vrhat ruční granáty.

Vhodná zbraň – Zubaté ostří, Brokovnice

7. Komando se zlatým pancířem

komando---zlate.jpg

Stejně jako komando ve stříbrném brnění dokáže skákat do velkých výšek a házet nálože, které se aktivují až když k nim přijdete. Navíc má o jeden samopal více a dokáže vám způsobit dvakrát větší škody. Pokud ho vážně poraníte, jeden samopal mu upadne, ale i nadále je velice nebezpečný.

Vhodná zbraň – Kolíkovač, Kulomet

8. Dělo

Dělo

Dělo schopné střílet i na velké vzdálenosti. Je velice odolné, ale nemůže se pohybovat, takže je velmi snadným cílem. Bez pořádného krytí je nebezpečné s ním bojovat. Též neplatí, že stačí sestřelit střelce – střelec i dělo mají společné zdraví.

Vhodná zbraň – Raketomet

9. Tank

tank.jpg

Nebezpečnější než dělo, neboť se může pohybovat a není tak snadné se před ním krýt. Nejlepší je střelba na velké vzdálenosti. Přiblížení se k tanku znamená téměř jistou smrt, protože vystřelené rakety mají velký rádius exploze a jen těžko se před nimi uhýbá. Pochopitelně je také hodně odolný, nicméně lze ho zničit jakoukoli zbraní.

Vhodná zbraň – Kulomet, Raketomet

Silná monstra

1. Ruský důstojník

rusky-dustojnik.jpg

Velice nebezpečný chlápek. Nejenom že je velice odolný, ale je schopný po vás střílet světlice ze své pistole. Ty jsou naštěstí dobře vidět a i když jsou velice rychlé, dá se před nimi uskočit. Horší ale je když výstřelem světlice do vzduchu přivolá letecký útok – na zem dopadnou bomby a pokryjí velkou oblast. I po výbuchu tam ještě nějakou dobu hoří, takže je lepší se místu vyhnout. Před tímto útokem se ale jen těžko uhýbá. Nejlepší je najít rychle nějaký úkryt v budově nebo pod troskami.

Vhodná zbraň – Samopal, Kulomet

Boss

Rudý lebkoun

Rudý lebkounMnohem odolnější než běžná verze Lebkouna. Navíc dokáže svojí brokovnici střílet velmi rychle. Je velice rizikové se k němu přibližovat.

Úrovně

Druhé DLC nabízí novou kapitolu čítající opět 3 úrovně. Tentokrát jde o úrovně z PK, BooH a dokonce se představí jedna zbrusu nová. Tematicky jsou zasazeny do vojenského prostředí.


 

1. Stalingrad (Leningrad)

4. Stalingrad

Stalingrad je válkou zmítané město ve kterém zuří 2. sv. válka. Většina budov je v dezolátním stavu a všude po městě jsou trosky domů. Kromě ulic jsou zde i podzemní kryty a sklepy propojené s dalšími budovami.
Zajímavé je, že v původní verzi se úroveň nazývala Leningrad. Ale podle tvůrců zní Staligrad asi víc cool.
Hodnocení – 2

Nepřátelé – 286 (240)
Herní doba – 40:00


 

2. Bunkr

5. Bunkr

Rozsáhlá německá pevnost z druhé světové války nabízí množství nádvoří, skadišť, věží a garáží. V závěru je cesta do velkého betonového bunkru.
Jedná se o první zbrusu novou úroveň, která nebyla v PK verzi hry.
Hodnocení – 3

Nepřátelé – 642
Herní doba – 01:10:00


 

3. Vojenská základna

6. Vojenská základna

Vojenská základna je jednou z nejrozlehlejších a také nejdelších úrovní ve hře. Jsou zde garáže pro vozidla a tanky, obytné prostory, velitelská stanoviště, velký radar, sklady, radiostanice a velké letiště s hangáry. Úroveň se také vyznačuje zastoupením tanků a děl mezi nepřáteli.
Hodnocení – 3

Nepřátelé – 409 (347)
Herní doba – 50:00