Zbraně

Výbušný Kanón / Mrazivý kanón

Dělo

1. Funkce: Vystřelí dělovou kouli, která rozdrtí nepřátelé a explodujel
2. Funkce: Vystřelí dělovou kouli, která exploduje po kontaktu s překážkou a zmrazí okolní monstra.

Info: Zbraň, která tak trochu připomíná Dělo ze Serious Sama. Dokáže napáchat obrovské škody a navíc dokáže jedním výstřelem zmrazit skupinu nepřátel. Její nevýhodou je však velká prodleva mezi výstřely, tudíž se zbraň hodí na vzdálenější a méně rychlá monstra.

Tipy:
1. Může se zdát, že tato zbraň zcela nahradí raketomet nebo zmrazovač, ale není to pravda – prodleva mezi výstřely je mnohem větší, což výrazně snižuje užitečnost obou funkcí
2. Munice do obou funkcí je totožná.
3. Couvejte před nepřáteli, aby se seřadili za sebou a zničte je jedinou koulí.

Max. munice:
Výbušný + Mrazivý kanón – 50

První výskyt:
Starý klášter – Na počátku u mola

Monstra

Podrobný přehled monster, včetně jejich popisu a doporučené zbraně. Monstra jsou seřazena podle druhu (dle duší) a dále podle výskytu při postupu hrou. To znamená, že monstra, která si odbyla premiéru v předchozích kapitolách zde nenajdete.

Běžná monstra – 6

Běžná monstra

1. Mnich s pochodní

Mnich s pochodníMnich bez tváře. V rukou má pochodeň kterou vás může zapálit a na malou vzdálenost může do plamenu fouknout a tím vás popálit. Nejhorší jsou ale jeho ‚granáty‘, které vypadají jako ozubená koule. Ty po chvíli vybuchnou a tak je lepší se u nich moc nezdržovat.

Vhodná zbraň – Kolíkovač, Kulomet

2. Kostěný mnich s mečem

kostlivy-mnich-s-elektro.jpg

Kostlivec v mnišském hábitu. Má velkou čepel, kterou způsobuje velká zranění. Na dálku dokáže vystřelit elektrický výboj, který vás okamžitě zraní a není možné mu uhnout. Proto je jediná šance, se od něj držet dost daleko.

Vhodná zbraň – Kulomet

3. Námořník s páčidlem

namornik-s-pacidlem.jpg

Tlustý chlápek v námořnickém obleku s páčidlem v ruce, které dokáže být nebezpečně. Horší ale je jeho upravená pistole, kterou má v druhé ruce. Ta vystřeluje extrémně rychle letící šipky před kterými téměř není možné uhnout. Je tedy důležité držet si před ním odstup a hlavně se dost dobře krýt. Ukázat se mu je bezpečné jen na malinkou chvíli.

Vhodná zbraň – Hvězdicomet, Kulomet

4. Ožralý námořník

ozrala.jpg

Tlusťoch s flaškou chlastu v ruce. Když se k vám přiblíží, říhne si což vám ubere trochu zdraví. Aby si ale mohl říhnout musí se před tím napít z lahve, což chvíli zabere. Pokud ho dostatečně zraníte, rozbije si lahev o hlavu a pokusí se vás s ní pořezat.

Vhodná zbraň – Hvězdicomet, Kolíkovač

 

5. Pekelný raketometčík

Pekelný raketometčík

Podobný člověku ale na hlavě má zvláštní přilbu. V rukou má raketomet, který je samozřejmě velice nebezpečný. Může si s ním střelit pod nohy což ho vymrští do vzduchu a on tak může snadno přestřelit překážku.

Vhodná zbraň – Hvězdicomet, Kulomet

6. Conquistador

Conquistador se štítemŠpanělský voják vystupující ve čtyřech variantách. První je klasický voják útočící pěstmi. Druhý útočí pěstmi též, ale pohybuje se po čtyřech. Třetí má pušku, kterou obvykle střílí z vyvýšených míst. Poslední verze má meč a štít, kterým si chrání tělo.


Boss

LEVIATAN (THOR)

Leviathan

Velký protivník podobný člověku. Za zad mu vystupují mohutný chapadla. V rukou třímá obrovské kladivo.
1. Udeří kladivem do země tak prudce, že vylétnete do vzduchu (společně s okolními troskami).
2. Kladivem se může také léčit – zvedne ho nad hlavu a obnoví se mu část zdraví
3. Bez kladiva může mlátit do země, což působí stejně jako útok kladivem – vymrští vás do vzduchu.

Aréna: Obrovské údolí přeplněné troskami staveb. Jsou tu velké sloupy a cesty. Všude kolem se povaluje mnoho munice a léčení.

Popis boje:
A – Bez karet
– Připravte si nejlépe kulomet nebo brokovnici a poberte co nejvíce nábojů poblíž dříve, než se k vám Leviatan přiblíží. Za každých okolností musíte mít přehled o tom co dělá. Sledujte ho a dávejte pozor jestli se nenapřahuje kladivem k úderu. Pokud ano, očekávejte, že vyletíte do vzduchu! V původní PK verzi tomu šlo předejít, tady ne, nicméně v HD verzi pády neubírají téměř žádné zdraví, takže se nemusíte bát rychle smrti. Samozřejmě si před démonem udržujte odstup, aby neudeřil kladivem přímo vás. Také sledujte okolní trosky na nenechte se jimi zavalit. Není jich tu zdaleka tolik jako v původní PK verzi. Střílejte do Leviatanova kladiva, protože střílet přímo jeho nemá smysl (je nezranitelný). Nábojů je zde spousta, ale snažte se využívat hlavně kulomet a brokovnici (jsou na něj nejlepší).
Jakmile bude mít démon asi polovinu zdraví, musíte přitlačit a střílet do kladiva jak jen to jde, protože občas začne zvedat kladivo do výše a tím se trochu vyléčí. Leviatan není tak pomalý jak vypadá a velké kameny vám budou častokrát zahrazovat cestu. Proto se musíte pohybovat rychle a už dopředu promýšlet cestu.
Jakmile Leviatanovo kladivo zničíte, nemáte zdaleka vyhráno. Kladivo sice zmizí a můžete démonovi ubližovat i střelou do jeho těla, ale i bez kladiva je nebezpečný, protože teď může praštit do země přímo pěstmi, což je nejenom rychlejší, ale také o něco silnější. Spíše než vyskočení do vzduchu ale můžete očekávat závažné snížení zdraví. Nejlepší zbraň je nyní bezpochyby hvězdicomet. Jeho účinnost je obrovská. S ním Leviatana brzy udoláte.

B – S kartami – Rozhodně se vyplatí kombinace Zuřivost, Železná vůle a Dvojitý časový bonus. To doplňte střibrným Slitováním. Jakmile se ocitnete v aréně, poberte náboje do kulometu a začněte jím pálit do Thorova kladiva. V momentě, kdy mu zdraví klesne na polovinu a hrozí, že se bude léčit, zapněte karty. Pokud to nebude stačit, zapněte karty znovu ale rozhodně karty využijte hlavně na zničení kladiva. Poté můžete použít karty potřetí (máte-li tu možnost). Ruiny jsou oproti PK verzi rozšířeny o novou úroveň, tedy není jisté, zda budete mít možnost karty využít 3x, nebo jste je už někde použili.

Úrovně

Čtvrté DLC vrací pohled zpět do FPS a zahrnuje trojici úrovní z původního PK, přičemž hned dvě z nich jsou z páté kapitoly a jedna je dokonce ryze finálová. Úrovně spojuje především motiv moře.


 

1. Starý klášter

12. Stará klášter

Působivá úroveň. Na skále uprostřed moře je polorozpadlý klášter. Na dalších skalách kolem něj se nachází malý kostel a mrtvý strom, u kterého je pár hrobů. Ve skále pod klášterem jsou chodby vedoucí dolů k moři. Úroveň je netypická tím, že checkpointů je velmi málo a svým způsobem je nahrazuje pětice hvězd, které je zapotřebí sesbírat, aby se otevřela cesta dál. A perlička na závěr – hvězda není ukládací bod.
Zajímavostí je, že tohle je vůbec první úroveň v celém HD, v níž je méně monster než v klasické PK verzi.
Hodnocení -.1

Nepřátelé – 151 (159)
Herní doba – 25:00


 

2. Doky

13. Doky

Jedná se o rozlehlý přístav, ve kterém je spousta přepravních kontejnerů, beden, vysokých jeřábů a skladišť. Je zde také jeden suchý dok s rozestavěnou lodí. Přístav je z větší části obklopen mořem a kotví zde jedna nakladní loď. Jde o úroveň s velkými výškovými rozdíly.
Hodnocení – 5

Nepřátelé – 259 (261)
Herní doba – 50:00


 

3. Ruiny

14. Ruiny

Španělská vesnice na ostrůvku v moři. Nechybí tu opevnění, kaple, kostel a mnoho obytných domů. Nedaleko odtud je obrovská pláň pokrytá ruinami staré stavby.
Hodnocení – 2

Nepřátelé – 143 (1)
Herní doba – 25:00