Tajné oblasti

I. Džungle

1. Za jezerem v první oblasti je vodopád, pod nímž vede průchod do jeskyně s poklady.
+ Poklady – mince, pytel, truhla

2. Nad fotbalovým hřištěm je strom s míčem ve větvích. Sestřelte ho a hoďte do brány.
+ Poklad – pytel

3. Ve druhé větší oblasti je vlevo za stromy nedaleko vrcholku kopce páčka, která otevře tajnou stěnu. V jeskyni za ní je teleport a předměty. Po projití teleportu se ocitnete u hřiště a zjeví se zde i velký dino na osedlání.
+ Poklad – mince
+ Munice – broky
+ Vozítko – Velký dino !!

4. V poslední větší oblasti je malé jezírko a nad ním plošina s raketometem. Stačí rozstřelit provaz držící plošinu vzpřímenou a raketomet je dole.
+ Raketomet !!!

 

Tipy

A. Na začátku hoďte do basketballového koše míč.
+ Poklad – pytel

B. Džungle je jedna z mála úrovní, kde je voda dost hluboká na potápění. Oproti prvnímu dílu je vody mnohem méně, ale stále je možné se v ní utopit.

C. Jen v této úrovni se jako ‚vozítko‘ vyskytuje Dino.

D. Slepice jsou zabitelné entity. Za každou je 100 bodů.

 

II. Říční tanec

1. V domku zhruba v místě, kde vás překvapí letoun domorodců je miska s pokrmem. Jeho snědení vyvolá pytel.
+ Poklad – pytel

2. Až na samém konci levé strany pláže je keř a v něm dva domorodci při sexu. ‚Použitím‘ keře je oba vyženete.

3. Na ostrově uprostřed řeky je detonátor. Ten odpálí domek s třemi špachtlemi dynamitu, který jsme míjeli na začátku.

4. Na ostrově uprostřed řeky je vor připoutaný provazem k palmě. Zničte provaz a vor přijede ke břehu, kde z něj vezmete bombu.
+ Serious bomba !!!

5. Na pravém břehu je velká hlava opice. Poblíž je za kamenem banán, který vhoďte do tlamy sochy. Vyvolá to nepřátele, nic víc.
– 3 neandrtálci

 

Tipy

A. Nálože z domku, jež může být odpálen, se dají využít proti nepřátelům. Základní zbraň (Zap gun) je může odpálit.

 

III. M’kekeho osada

Tipy

A. Tuto úroveň snad ani není možné nestihnout v předpokládaném časovém limitu. I naprosto neschopný hráč nepřátele vystřílí do deseti minut, obzvláště za pomoci domorodců.

 

IV. Cesta do Ursulu

1. Na vršku vojenské budovy hned na samém začátku je truhla. Nejprve vystřílejte nepřátele a poté z beden (nejlépe těch šedých) poskládejte pyramidu, jež bude muset mít alespoň tři patra. Vzhledem ke zmršené fyzice, předměty často ‚poskakují‘ a nedrží tam, kde by měly. Nehledě na to, že vaše postava má cosi jako automatické skákání a tak miniaturní překážky přeskočí nebo odstrčí, což je ne vždy k užitku. To celou stavbu značně ztíží ale 5000 bodů odměny za to stojí. Tím spíše, že tohle je první úroveň, kde začíná přituhovat, tudíž body na život (navíc takhle brzy) přijdou vhod.
+ Poklad – truhla

2. V oblasti s ozubenou koulí je vpravo pod stromy lednička. V ní je zmrzlý tučňák.

3. V oblasti s ozubenou koulí je vlevo pod stromy poskakující neandrtálec v krabici od zdraví. Jakmile se přiblížite, neandrtálec vás napadne.
– neandrtálec (bez štítu)

 

 V. Ursulské předměstí

1. V úvodní oblasti je na jednom z domků Serious bomba. Existují dvě varianty jak se k ní dostat. Buď si z beden a sudů postavíte schůdky anebu jednu bednu položíte k domku úplně v rohu a to na vrcholek shodiště. Vyskočíte po bedně a dřevěných trámcích na střechu, odkud přeskočíte na vedlejší budovu, kde je bomba.
+ Serious bomba !!!

2. V oblasti s mnoha domkami je na jednom z nich slepice. Po jejím zabití se objeví léčení.
+ Slepice (100 bodů)
+ Zdraví (50)

3. V té samé oblasti je pod stříškou v koutě páčka. Po jejím sepnutí se za vámi zjeví obrovská zombie, kterou hned nato zničí boxerská rukavice z útrob vedlejšího domu.

4. V oblasti s velkým chrámem je vpravo dvorek. Na plošině tu jsou dvoje rakety. Dolů je dostanete zničením napnutého lana. Pozor – zjeví se dva červení démoni.
+ Munice – 2x rakety
– 2 rudí démoni

5. V chrámu je vlevo mříž kanálu. Zničte ji výbušninou a zatáhněte za splachovadlo za praporem. Voda v kanále se sníží a dole nejdete truhlu.
+ Poklad – truhla

6. Po nálezu sniperky a východu z chrámu si všimnětě pěti terčů rozmístěných na střechách domů všude okolo. Zničte terče (nejlépe sniperkou) a objeví se brnění.
+ Brnění (100)

 

Tipy

A. Na dvoře před vězením je zničitelná fontánka. V ní je Serious Damage.
+ Bonus – Serious Damage !

 

VI. Ukuleleho vězení

1. V první oblasti hned vpravo u hlavy opice je páčka. Po jejím stlačení hlava vyplivne brnění.
+ Brnění (25)

2. Ve velké místnosti s hromadou beden, je nahoře nad bednami výklenek. Vyskákejte po bednách a nahoře najdete brnění a dva Klodiviky
+ Brnění (50)
+ Munice – 2x Klodovik

3. Po vyčištění místnosti se zářivou modrou energií se odemknou dveře naproti modrým mřížím. Uvnitř jsou poklady,
+ Poklady – mince, pytle, truhla

4. Nad vstupem do velké jeskyně je zničitelná plošina s brněním. Pokud nemáte rakety, či granáty na její zničení, stále je možné seskákat dolů po výklencích a sochách.
+ Brnění (100)

5. Nad jezírkem v jeskyni je zřicená stavba. Na jejím nejvyším místě je plošina s truhlou a náboji. Buď na plošinu přeskočíte ze povaleného sloupu nebo seskočíte z výšky.
+ Poklad – truhla
+ Munice – 1x náboje do odstřelovačky

6. Na jedné ze soch opice je srdce. Abyste se k němu dostali vyšplhejte téměř až nahoru a otvorem ve skále prolezte na plošinu, odkud snadno skočíte do dlaně opice, kde srdce je.
+ Zdraví (100)

 

Tipy

A. Prohledávejte cely! Nejenže vám domorodci hážou předměty (mince a lečení) ale v jedné z cel je i truhla.
+ Poklad – mince, truhla

B. Ve spojovací místnosti mezi hlavní halou a vězeňským blokem je na sloupu trojice klíčů. S nimi můžete odemknout jednu z cel, ve které je obraz vývojářů.

C. Druhá úroveň ve které je hluboká voda…

 

VII. Ursulské zahrady

1. V první oblasti se za kameny vzadu mírně vlevo od startovní pozice nachází munice do sniperky.
+ Munice – 1x náboje do odstřelovačky

2. Rovněž v první oblasti se na boku vysokého domu (mírně vpravo od startovní pozice) nachází tajné tlačítko. Po jeho stlačení dostane ránu beskem, toť vše.
– Poranění bleskem (asi -15 zdraví)

3. Ve druhé větší oblasti projdete pod skalním obloukem a po pravici budete mít řadu domů. Na konci řady mezi domy a skálou je úzká mezera s bonusem.
+ Bonus – Serious Gold !

4. Ve třetí velké oblasti budete mít po pravici stezku vedoucí za domy. Je plácek s truhlou a brněním. Rovněž se při odchodu zjeví nepřátelé.
+ Brnění (4×10)
+ Poklad – truhla
– 2 Raketomety

5. Vlevo od velkého chrámu s hlavou je basketballový koš. Vhoďte do něj míč a zjeví se dělo. Je to jediná možnost, jak získat v první kapitole dělo.
+ Dělo !!!
+ Munice – 3x koule

6. Vpravo od velkého chrámu s hlavou je hromada kamenů a za nimi úzká cestička. Je tu batoh a slepice. Když slípku zabijete, objeví se Albino.
+ Batoh
+ Slepice (100 bodů)
– 1 Albino (když slepice zemře)

7. Za fontánkou, kde zaútočí kamikadze je úplně vzadu za rohem budovy tajný plácek. Objeví se tu pytel, vozítko a kamikazde.
+ Poklad – pytel
+ Vozítko – Ufo !!
– 1 Kamikadze

8. U fontánky, kde zaútočí kamikadze je mírně vlevo od chrámu plácek, kde se objeví tajné předměty a nepřátelé
+ Poklad – pytel, truhla
+ Léčení (50)
+ Bonus – Serious Gold !
– 2 Velcí neandrtálci

9. Na kameni u fontánky, kde budou útočit kamikadze je tajná páčka. Po jejím stlačení dostanete další ránu bleskem, nic víc.
– Poranění bleskem (asi -15 zdraví)

10. Vpravo od dveří do Kongova areálu je plácek, kde se zjeví tajné předměty a též nepřátelé.
+ Poklad – pytel
+ Brnění (50)
+ Léčení (50)
– 1 Raketomet, 1 Velký neandrtálec

11. Vlevo od dveří do Kongova areálu je hromada kamenů. Vyskákejte po nich (využijte rantl sloupu) a nahoře v mezeře najdete truhlu. Protože jde už o poslední oblast, vyplatí se truhlu sebrat už během sbírání banánů pro postup dál.
+ Poklad – truhla

 

Tipy

A. V první oblasti je vpravo od startovní pozice domek na jehož střeše je pytel. K jeho dosažení využijte šikminu poblíž.
+ Poklad – pytel

B. V první oblasti je na dvorku vlevo malý domorodec. Zabijte neandrtálce jež ho ohrožuje a ‚promluvte s ním.‘ Dá vám život a poblíž se objeví dvě vozítka Ufo.
+ ŽIVOT
+ Vozítko – 2x Ufo !!

C. Nedaleko od malého domorodce je na střeše domu bedna. Abyste ji získali, použijte jinou bednu či sud, na které vyskočte a stáhněte bednu ze střechy dolů. Uvnitř bedny je pytel.
+ Poklad – pytel

D. V této úrovni se na stěnách občas nacházejí velké masky. Ty se považují za zabitelnou entitu a přidávají 100 bodů.

E. Oproti prvnímu dílu značně ubylo pastí. Komu chybí opatrné skákání nad smrtícími propastmi bude rád alespoň za to, co nabízí tato úroveň, kterážto je, co do počtu pastí světlou vyjímkou.

 

VIII – Kwongo

Tipy

A. Pokud se Kwongo dostane příliš blízko, zničí všechny katapulty a místo nich se objeví velké léčení, brnění a 2x Serious Damage. Je to příležitost, jak Konga dorazit i bez katapultů. Navíc pokud se ukryjete přímo pod zeď, Kongo na vás nebude moct.
+ Zdraví (100)
+ Brnění (200)
+ Bonus – 2x Serious Damage !