Tajné oblasti

I. Mrtvá bažina

1. Na startovní pozici je pod slunečníkem udice. Přijděte k ní a ona vytáhne z vody brokovnici. Pozor – při přiblížení se k této oblasti vyjde z lesa T-Rex.
+ Dvouhlavňová brokovnice !!!

2. Pod velkou kostrou se v bažině naléza trumpetka. Její sebrání přivolá čtveřici ještěrek.
– 4 Lizard

3. U budovy, kde vás překvapí T-Rex je vzadu na bedně Serious bomba. Využijte beden a sudů, za kterých postavte pyramidu a doskočte až na bednu.
+ Serious bomba !!!

4. U velkých vrat s pákou, je vpravo v bažině krokodýl ve fotbalovém dresu a s míčem na hlavě.

 

Tipy

A. V této úrovni nejsou žádné poklady – získat život bude obtížné. Spoléhejte se spíše na ukládání pozic než na životy.

 

II. Opuštěná spojka

1. Hned za dveřmi na které zpočátku buší Tank, je vpravo hromada beden. Mezi nimi se nachází Serious bomba.
+ Serious bomba !!!

2. V oblasti kde se nachází první tajná oblast je spousta malých beden. Postavte z nich schůdky a vyskočte na velké bedny. Odsud přeskočte na hranatou budovu a po dvou plošinách tvořenými střechou se dostaňte až na vrchol kde je brnění
+ Brnění (100)

3. Poblíž místa s raketometem je v baživě vlevo vidět trumpetka. Seberte ji a zjeví se dva trojhlaví psi.
– 2 Cerberos

4. Za druhými velkými vraty je mírně vpravo trampolína. Vymrští vás na ostrůvek, kde je srdce. Další trampolínou se pak přeneste zpátky.
+ Zdraví (100)

5. V závěru úrovně budete mít po levici několik malých ostrůvků vedoucích do bažiny. Na prvním z nich je tajný vévodův meč (běžný předmět)

6. Kousek za mečem z předchozí tajné oblasti je tajná vévodova čepice (běžný předmět)

7. Za čepicí se nachází ještě tajný vévodův kabát (další běžný předmět)

8. Konečně na posledním ostrůvku je kostlivec vévody. Jde o narážku na herní postavu Duke Nukema (duke = vévoda). Především je zde truhla, byť vám body navíc na samém konci úrovně k ničemu nebudou.
+ Poklad – truhla

 

III. Branchester

1. Od startovní pozice se vydejte čelem vzad a po můstku dorazíte k dutému kmenu. Uvnitř je řada plošinek, které se sklápí a zase odklápí. Pokud se vám povede vyskákat po plošinkách až nahoru, najdete život. Skákání je bohužel další zmršenou záležitostí. Postava ‚klouže‘ po hranách dolů a odhadnout správnou vzdálenost skoku je poměrně obtížné.
+ ŽIVOT

2. V oblasti kam doskočíte pomocí trampolíny budete mít po pravici kmen stromu. Za ním je páčka, která spustí výtah. Nastupte na výtah a páčkou se nechte dopravit nahoru až na plošinu, kde je truhla. Zpátky se dostanete opět výtahem – použitím páčky.
+ Poklad – truhla

3. Po můstcích se dostanete k jezírku s vodou a mnoha lávkami. Přeskákejte po lávkách, aniž byste spadli do vody a objeví se serious bomba.
+ Serious bomba !!!

4. V oblasti se dvěma pákami, otevírajícím cestu dál je vpravo kmen stromu. Jeho vchod ze z druhé strany a je zazděný, nicméně výbušnina cestu vytvoří. Uvnitř jsou na sloupech dva předměty. Abyste se k nim dostali musíte pomocí páček nechat vyjet malé sloupky a po nich přeskákat.
+ Poklad – pytel
+ Brnění (50)

 

Tipy

A. V oblasti s Uzi je nad úrovní podlahy domorodec, který, pokud přijdete blíže k němu, shodí dolů zdraví.
+ Zdraví (50)

B. V některých domech je možné nalézt poklady – pytle.

 

IV. Skladiště

1. V oblasti, kam dojedete lanovkou je uprostřed obrovský kmen stromu. Nahoře pod dřevěnými římsami je ukrytá plošina. Sestřelte provaz a dolů spadne Serious Damage.
+ Bonus – Serious Damage !

2. V té samé oblasti přejděte můstek a obejděte strom, který tu je. Uvnitř je dutina, kde je rudý démon a též páčka, po jejímž sepnutí sjede dolů výtah s truhlou.
+ Poklad – pytel, truhla
– Býčí voják

 

V. Smetiští obr

1. V místě, kde seberete hořící pochodeň, je tajná oblast, kde poletují tři mouchy. Mouchy jsou jednak zabitelné entity za 100 bodů a pak po každé zůstane brnění. Tuto tajnou oblast zřejmě ani nejde minout.
+ Mouchy (3×100 bodů)
+ Brnění (3×25)

2. V poslední oblasti je vlevo veliké piano. Když budete mačkat klávesy, piano bude nejen hrát, ale zjeví se i drobné předměty. Tuto tajnou oblast je nejlepší objevit až když vystřílíte čarodějnice a nosorožce. Poté se objeví velký pavouk, který vám ale nebude činit takové problémy, jako horda menších monster.
+ Zdraví (4×5)
+ Brnění (4×5)

 

Tipy

A. Podivná chapadla v tunelu se zdají být zničitelnou entitou, nicméně zabít je nelze.

 

VI. Zum Zum

Tipy

A. Palička se objeví na cestě mezi klecí a dětskou lahvičkou. Jako vhodný úkryt na čekání je možné využít otvoru v plechovce.

B. Zum Zum může zničit objekty, ve kterých se schováte. Přesto se vyplatí se ukrývat. Nejvhodnější úkryty jsou sklenka, dětská lahvička a cedník. Jakmile se předmět začne ničit, zvažte jestli stále dokáže ochránit před malými Zum Zumy.