Monstra

Nová monstra pro epizodu Forgotten City. Jedná se o výběr monster z Ultimate Enemy Packu, což je soubor nových nepřátel pro SS:HD, který vytvořil přímo autor této fan epizody.

Některá monstra se objeví až v závislosti na obtížnosti, což znamená, že nemáte-li dostatečně vysokou obtížnost, některá monstra vůbec nepotkáte. Značkou S proto označuji vzácnější typy monster, které se objeví až od obtížnosti Těžká nebo vyšší.


 

1. Reebská zubatá ryba (100)

Reebská zubatá ryba (100)Malá oranžová ryba. Pochopitelně se nachází ve vodě, ale pokud vás začne pronásledovat, dokáže i vylézt z vody a hopsat po souši. Její útok spočívá v kousání. Vždy když se chystáte plavat, dávejte si pozor na tyto ryby. Jakmile jich je kolem vás příliš, je zle.

Taktika:  Thompson se o ryby snadno postará, ale lepší je útočit ze souše. Snažte se proto z vody okamžitě vylézt, jakmile se ryby objeví.

Vhodná zbraň – Thompson

 

2. Biomechanoid – pavouk, Bombič (500)

Biomechanoid, pavouk, bombič (500)Mechanický pavouk nesoucí sadu bomb. Jeho taktika je prostá – přiblížit se, skočit na vás a vybuchnout.

Taktika: Tento pavouk je jakousi variací na kamikaze. Jen je pomalejší a širší, tudíž snadněji zničitelný. Ovšem pozor na jeho skoky – pokud je blízko u vás, okamžitě na vás skočí a vybuchne.

Vhodná zbraň – Thompson

 

3. Gnaar, Albino (500)

Gnaar, Albino (500)Velká bílá potvůrka s jediným okem bez těla. Je poměrně rychlý a široký. Může útočit jen zblízka drápama a zubama. Narozdíl od běžných Gnaarů vydrží Albino mnohem víc. Přestože je jeho hodnota pouhých 500 bodů, jde o mnohem nebezpečnější verzi než je Gnaar, samice jejíž cena je 1000 bodů.

Taktika: Zabít Gnaara není nic těžkého. Vzhledem k jeho neschopnosti střílet, stačí držet si ho dál od těla. Na Albina je však zapotřebí silnější kalibr.

Vhodná zbraň – Dvouhlavňová brokovnice, Laser

 

4. Biomechanoid, pavouk, malý (500)

Biomechanoid, pavouk, mladý (500)Mechanický pavouk vyplyvující kyselinu. Je slabý a snadno zranitelný.

Taktika: Malý pavouk není vážným problémem. Stačí být neustále v pohybu a netrefí vás (pokud ovšem nenaběhnete do rány jinému).

Vhodná zbraň – Minigun

 

5. Zumb’ul z planety Ras-ad-Nyk, Desperado (1 000)

Zumb'ul z planety Ras-ad-nyk, desperado (1000)Rohatý, tvor jež je jen o trochu větší než člověk. V rukou má dva revolvery, které jsou velice nebezpečné. vždy střílí oběma najednou a to velmi přesně. Pokud se mu dostanete až do těsné blízkosti může vás i praštit. Narozdíl od klasického Zumb’ula je tento slabší a jeho zbraně nejsou moc nebezpečné.

Taktika: Odstřelovací puškou se dá Zumb’ul zabít na jednu ránu a pokud jste od něj daleko je to jedna z nejlepších zbraní proti němu. Vzhledem k jeho obvyklému umístění v interiérech je však obecně vhodnější laser, či granátomet (střely za roh).

Vhodná zbraň – Laser, Granátomet

 

6. Zorgský predátor z Belmezu IV (2 000) – S

Zorgský predátor z Belmezu IV (2 000)Zorg vyzbrojený přesnou odstřelovací puškou. Bývá často na strategických místech odkud pálí velice přesné rány. Je velmi těžké jej detekovat, jelikož je částečně průhledný.

Taktika: Je nepravděpodobné, že si dokážete Zorga všimnout dříve než vás zasáhne. Jakmile k tomu však dojde, máte dvě možnosti – buď okamžitě vyhledat úkryt a poté opatrně pátrat po jeho pozici, anebo se nechat zásahnout znovu a znovu, to abyste snáze odhalili jeho pozici a mohli ho okamžitě udolat. Volba taktiky samozřejmě závisí na míře vašeho zdraví ale též na počtu okolních nepřátel. Pokud se jich na vás valí celá horda, nemůžete zkrátka běžet do krytu, ale musíte se se Zorgem vypořádat okamžitě (i za cenu většího zranění).

Vhodná zbraň – Odstřelovací puška, Thompson

 

7. Skytská čaroharpyje – Krvavá (2 000)

Skytská čaroharpyje - rudá (2 000)Odolnější a větší verze obyčejné harpyje. Díky její velikosti se snadněji trefuje avšak její lávové projektily jsou velmi nebezpečné navíc částečně řízené – málokdy minou svůj cíl.

Taktika: Krvavé harpyje jsou dobře vidět na obloze. Snažte se je zabít dřív než začnou vypouštět koule. Pokud už k tomu dojde je dobré koule ničit laserem.

Vhodná zbraň: Laser, Odstřelovačka

 

8. Biomechanoid, Komando (2 000)

Biomechanoid, komando (2000)Oranžový robot na dvou nohách vybavený plamenomety. Pohybuje se celkem pomalu, ale má velký dostřel. Vždy když se zastaví, vypálí ohnivé koule z obou plamenometů. Zblízka dokáže vystřelovat plameny. Nejlepší je rychlá likvidace z dostatečné vzdálenosti a pokud už musíte být blízko, pak rozhodně útočit z krytu. Jakmile se mechanoid začne klátit k zemi, vystřelí ještě jedenu kouli směrem dolů.

Taktika: Snažte se ho zničit dříve, než budete na dostřel. Pokud už k tomu dojde, je to cíl číslo jedna – dlouhodobý pobyt v plamenech je smrtící. Nezapomeňte na projektil, jež vystřelí vždy, když umírá.

Vhodná zbraň – Raketomet

 

9. Biomechanoid, Voják (4 500)

Biomechanoid, mariňák (4500)Šedý robot na dvou nohách vybavený kulomety. Pohybuje se celkem pomalu, ale má velký dostřel. Vždy když se zastaví, vypálí salvu z obou kulometů. Nevydrží tolik, jako červený biomechanoid, ale zase více než ten modrý. Navíc, laserům modrého biomechanoida můžete uhnout, kdežto kulky této bestie dopadají okamžitě. Nejlepší je rychlá likvidace z dostatečné vzdálenosti a pokud už musíte být blízko, pak rozhodně útočit z krytu. Jakmile se mechanoid začne klátit k zemi, vystřelí ještě jedenu kulku směrem dolů.

Taktika: Snažte se ho zničit dříve, než budete na dostřel. Pokud už k tomu dojde, je nejlepší se za něco ukrýt. Nezapomeňte na projektil, jež vystřelí vždy, když umírá.

Vhodná zbraň: Raketomet

 

10. Arachnoid, Vrah (5 000)

Arachnoid, vrah (5000)Modrý tvor podobný štíru. Má obrovský bodec na ocasu, který neváhá použít jakmile se k němu přiblížíte. Mnohem horší je však jeho odstřelovačka v pravé ruce. Střílí s ní na velkou dálku a velmi přesně.

Taktika: Pokud vás arachnoid zahlédne je nejlepší se okamžitě ukrýt, zpoza krytu párkrát vystřelit a opět se ukrýt. Vždy máte jen několik málo sekund než vás zacílí a vystřelí. Zasáh odstřelovačky je velice nepříjemný…

Vhodná zbraň – Odstřelovačka

 

11. Bezhlavý kamikadze, Super (5 000)

Bezhlavý kamikadze, super (5 000)Super kamikazde je odolnější a smrtonosnější verze toho obyčejného. Naštěstí se neobjevuje v příliš velkých skupinách ale i jeden je nebezpečný, neboť vydrží opravdu mnoho. Kamikadze, nelze nezaregistrovat, protože vydává neustále řvavý nezaměnitelný zvuk.

Taktika: Na Super kamikadze je ideální plamenomet – hořící kamikadze je neustále zraňován a není schopen běžet. Dejte si však pozor, neboť jakmile oheň ustane, kamikadze poběží dál. Proto si ho vždy pohlídejte a ideálně ho držte v ohni, dokud nezemře. Pamatujte, že kamikadze, jež je nebezpečně blízko se dá jediným výstřelem třeba z Thompsonu na pár sekund zastavit. To vám dá čas k úniku do bezpečné vzdálenosti od případné exploze.

Vhodná zbraň: Plamenomet

 

12. Pekelný plazí démon, Minomet (6 000)

Pekelný plazí démon, dělostřelec (6000)Nebezpečný nepřítel. Velký okřídlený démon se schopností vrhání ohnivých koulí. Zvedne ruce a začne tvořit koule, které vyletí do vzduchu a začnou dopadat do místa, kde stojíte.

Taktika: Démon je schopný vystřelovat koule na obrovské vzdálenosti, což ho činí velmi nebezpečným. Mnohdy bývá dobře ukrytý na vyvýšených místech a většinou ho zaregistrujete, až když vás zasáhne jeho koule – čili moc pozdě. Pozornost je prvním klíčem k úspěchu, tím druhým je okamžitá likvidace, neboť před spoustou projektilů takřka není kam se ukrýt.

Vhodná zbraň – Odstřelovačka, Minigun

 

13. Biomechanoid, pavouk, velký (10 000)

Biomechanoid, pavouk, velký (10 000)Velký mechanický pavouk vyplyvující kyselinu. Obvykle to dělává tak, že vystřelí tím směrem, kterým se právě pohybujete, takže směr pohybu okamžitě nezměníte zásahne vás.

Taktika: Tento pavouk už je tvrdým oříškem. Je třeba ho neustále sledovat, a kdykoli vystřelí, uhnout na opačnou stranu než na kterou jdete. Užitečná taktika může být i stání na místě a pouze uhýbání letícím střelám. To však vyžaduje přítomnost jediného pavouka anebo vhodný úkryt. Protože je pavoučí tělo nad úrovní země, dělo není natolik vhodnou zbraní, protože nepřesně zamířené koule jen projedou pod ním.

Vhodná zbraň – Minigun (popř. Dělo)

 

14. Biomechanoid, Dělostřelec (12 000)

Biomechanoid, artilérie (12 000Zelený robot na dvou nohách vybavený děly. Pohybuje se celkem pomalu, ale má velký dostřel. Vždy když se zastaví, vypálí salvu z obou děl. Vydrží ještě více než červený biomechanoid a co je horší – jediná koule vás rozmázne jako nic. Přibližovat se k němu je sebevražda. Nejlepší je rychlá likvidace z dostatečné vzdálenosti a pokud už musíte být blízko, pak rozhodně útočit z krytu. Jakmile se mechanoid začne klátit k zemi, vystřelí ještě jednu kouli směrem dolů.

Taktika: Snažte se ho zničit dříve, než budete na dostřel. Pokud už k tomu dojde, je nejlepší se za něco ukrýt. Být na otevřeném terénu pod palbou děl je velmi nebezpečné.

Vhodná zbraň – Dělo

 

15. Biomechanoid, Generál (20 000) – S

Biomechanoid, Generál (20 000)Nejsmrtonosnější a nejodolnější verze biomechanoida. Tento fialový obr dokáže na velkou vzdálenost pálit elektrické paprsky. Ty vás okamžitě zásahnou (nelze jim uhnout) a během pár vteřin vás usmrtí.

Taktika: Jedinou možností jak přežít střet s Generálem je úkryt. Neustále mezi ním a vámi musí být překážka (anebo musíte být mimo jeho dosah, což znamená stovky metrů). Poté vždy pomůže taktiky vykouknout zpoza překážky, vystřelit a rychle se ukrýt. Jelikož se mu nesmíte ukazovat moc dlouho, vyplatí se použít jen zbraně, které pálí okamžitě (ne granátomet ani minigun).

Vhodná zbraň – Odstřelovačka, Raketomet (popř. Dělo)

 

16. Arachnoid, Terminátor (20 000)

Arachnoid, terminator (20 000)Extrémně nebezpečná verze arachnoida, ta nejsilnější možná. Tento je takřka nezastavitelný a vyzbrojený třemi zbraněmi (+ svým ocasem). V rukách svírá kulomet a laser podobný tomu, co má modrý biomechanoid. Tyto zbraně jsou nebezpečné ale nejhorší je raketomet na ocasu. Tím střílí salvu raket, které pokryjí velkou plochu. Lze je sestřelit avšak je jich tak moc, že v praxi je to téměř nemožné.

Taktika: V boji s touto bestií je nejdůležitější mít prostor k couvání. Na otevřeném terénu vás arachnoid trefí kulometem, za rohem budov zase hrozí poranění výbuchem rakety a když se moc přiblížíte, zpraží vás lasery. Ustupování v kombinaci s dobrým krytím je zřejmě ideální.

Vhodná zbraň – Dělo (popř. Minigun)

 

17. Aludrijský plazoid, Královská stráž (20 000) – S

Aludranský reptiloid, Královská stráž (20 000)Modrá verze reptiloida je jen o něco málo větší než klasická zelená. Nebezpečí však představuje veliké a to vinou modrých projektilů, které vypouští na zem. Tyto projektily kopírují terén a jsou naváděny přímo na vás. Nutno podotknout, že způsobují rozsáhlé škody.

Taktika: Základem je být schopen projektily reptiloida ničit, protože vyhnout se jim nedá. Na ničení je ideální laser. Pak už záleží jen na včasné likvidaci projektilů a postupnému snižování reptiloidova zdraví.

Vhodná zbraň – Laser

 

18. Vodní golem (500 – 25 000)

Vodní golem (500 - 25 000)Existují celkem tři velikosti a rozdíl mezi nimi je dán odolností, způsobeným zraněním, velikostí i bodovým ohodnocením. Golemovy projektily jsou vždy zaměřovány přímo na hráče a to tak, že dopadnou přímo na něj v případě, že se bude pohybovat stále stejným směrem jako při vystřelení projektilu. Tyto projektily jsou buď malé kousky ledu nebo velké koule, které je možné pomocí některých zbraní (ideálně laseru) odstřelit. Pohyb golemů je velice pomalý, ale čím je golem menší tím rychleji se hýbe. Po smrti vodního golema nedojde k jeho rozdělení na menší golemy!

Taktika: Taktika se liší dle velikosti jedince. Vždy ale platí, že nejlepší je úkryt a když žádný není, pak sledovat golemy projektily a buď je odstřelovat, nebo se jim vyhýbat – pamatujte, že projektily dopadnou přímo na vás, za předpokladu, že nezměníte směr pohybu po té, co golem vypálil.

Vhodná zbraň – Minigun, Laser, Dělo


 

Boss

Aludrijský plazoid, Král (50 000)

Aludrijský reptiloid, Král (50 000)Mnohem větší než Samice Horala a též odolnější a agresivnější. Král je finálovým nepřítelem této fan kapitoly a je opravdu smrtonosný. Jeho zbraní totiž nejsou ohnivé projektily jako i jiných reptiloidů ale dělové koule, které se mohou odrážet od překážek a které vás snadno rozmáznou. Neustálý pohyb jedním směrem, či dobrý kryt je jediný způsob, jak zůstat naživu.

Taktika: Základem je využít sloupů v aréně ke krytu. V závislosti na obtížnosti se v aréně mohou objevit další plazoidi, které je třeba zpoza sloupu rychle zničit. Pak už je možné věnovat se pouze bossovi. Boj na volném prostranství je velmi nebezpečný a to i za použití děla – Král vydrží spoustu koulí. Pokud už chcete bojovat bez krytu, udržujte stále jeden směr abyste se vyhýbalí koulím. Když už není kam dál ustoupit, nezbývá než mezi salvami koulí vyhledat mezeru a změnit pohyb na druhou stranu. Mnohem lepší je však střílet zpoza sloupu, ideálně tak rychle, aniž by Král stačil opětovat palbu. Dochází-li munice, nezbude než přepnout na slabší zbraně anebo zariskovat zkusit sebrat batoh, který se oběvuje v aréně.