Monstra

Nová monstra jež jsou přidána v této fan kapitole, seřazená dle výskytu ve hře. Všechna monstra jsou nové verze již známých nepřátel, povětšinou ze SS:HD. Jsou tu biomechanoidi, bezhlavci a další.

 

1. Bezhlavý pyroman

1. Bezhlavý pyromanInfo: Chlápek v červeném tričku. V pravé ruce má paprskomet. Pyroman vystřelí vždy pětici energetických střel, které pokryjí úhel přibližně 90° Je snadné ho zabít a padne hned po prvním zásahu z pumpovací brokovnice.

Taktika: Pyromani často bývají na vyvýšených pozicích a protože jejich projektily kopírují terén, můžou nepozorného hráče snadno zasáhnout. Čím je pyroman dál od hráče, tím snazší je vyhnout se střelám. V případě, že se nacházíte příliš blízko u pyromana je lepší střely přeskočit.

Vhodná zbraň – Automatická puška

 

2. Bezhlavý bombič

2. Bezhlavý bombičInfo: Chlápek v zeleném tričku s bombami v rukou. Dokáže na velkou vzdálenost házet bomby, které ihned po dopadu vybuchnou. Tyto bomby letí poměrně rychle takže si od něj udržujte vzdálenost abyste bombám včas uhnuli. Bombič vydrží zhruba stejně jako jeho ‚kolegové‘ čili velmi málo. Není žádný problém ho zabít jakoukoli zbraní. Jakmile zemře jeho tělo vybuchne.

Taktika: Bombič je často na vyvýšených místech odkud metá bomby. Nejlepší strategií je tudíž být pozorný a okamžitě bombiče zlikvidovat. Přibližovat se k němu je nemoudré, kvůli explozi jeho mrtvého těla.

Vhodná zbraň – Automatická puška

 

3. Klonovaný voják (laser)

3. Klonovaný voják (laser)Info: Ozbrojený humanoid, jež se dokáže krýt a útočit zpoza rohů. Nevydrží hodně ale mnohdy útočí v hojném počtu, kdy jsou smrtící. Protože je tento druh vybavený laserem, je příliš nebezpečné bojovat s ním na otevřeném poli. Pokud jste však pozorní a umíte se před střelbou dobře krýt, dostanete vojáka bez toho, aby vás vůbec zasáhnul.

Taktika: Voják je pomalý a tudíž snadno zabitelný zdálky. Nikdy se jimi nenechte obklíčit – na dálku vás snadno rozstřílí, stejně jako zblízka.

Vhodná zbraň – Automatická puška

 

4. Biomechanoid, hlavní – „Striker“

4. Biomechanoid, hlavní - útočná verzeInfo: Šedý robot na dvou nohách vybavený kulomety. Pohybuje se celkem pomalu, ale má velký dostřel. Dokáže pálit salvu z obou kulometů a to i za chůze. Nevydrží tolik, jako červený biomechanoid, ale zase více než ten modrý. Navíc, laserům modrého biomechanoida můžete uhnout, kdežto kulky této bestie dopadají okamžitě. Nejlepší je rychlá likvidace z dostatečné vzdálenosti a pokud už musíte být blízko, pak rozhodně útočit z krytu. Jakmile se mechanoid začne klátit k zemi, vystřelí ještě jedenu kulku směrem dolů.

Taktika: Snažte se ho zničit dříve, než budete na dostřel. Pokud už k tomu dojde, je nejlepší se za něco ukrýt. Nezapomeňte na projektil, jež vystřelí vždy, když umírá.

Vhodná zbraň: Raketomet

 

5. Biomechanoid, menší – „Desolator“

5. Biomechanoid, hlavní, Desolator verzeInfo: Růžový robot na dvou nohách vybavený kyselinovými děly. Pohybuje se celkem pomalu, ale má velký dostřel. Dokáže pálit salvu z obou děl a to i za chůze. Projektily letí obloukem tudíž přestřelí i překážky a zasáhnou velkou oblast. Desolator nevydrží tolik, jako červený biomechanoid, ale zase více než ten modrý. Nejlepší je rychlá likvidace z krytu.

Taktika: Snažte se ho zničit dříve, než budete na dostřel. Pokud už k tomu dojde, je nejlepší se za něco ukrýt. Nezapomeňte že kyselina může přeletět nízké překážky, tudíž kryt musí být takový, aby vás přes něj biomechanoid neviděl.

Vhodná zbraň – Devastator, Raketomet

 

6. Bimochanoid, hlavní – „Eradicator“

6. Bimechanoid, hlavní, Eradicator verzeInfo: Fialový robot na dvou nohách vybavený energetickými zbraněmi. Pohybuje se celkem pomalu, ale má velký dostřel. Dokáže pálit z obou děl a to i za chůze. Projektily jsou veliké namodralé koule, které po dopadu vybuchnou. Mnohem horší je fakt,že koule jsou částečně naváděné. Eradicator je nejmocnější biomechanoid – odolnější než kterýkoli jiný.

Taktika: V žádném případě se mu neukazujte. . Pokud už k tomu dojde, je nejlepší se za něco ukrýt. Nezapomeňte že kyselina může přeletět nízké překážky, tudíž kryt musí být takový, aby vás přes něj biomechanoid neviděl.

Vhodná zbraň – Raketomet

.

7. Arachnoid, dospělý, „Scorched“ verze

7. Arachnoid, dospělý, ScorchedInfo: Modrý tvor podobný štíru. Má obrovský bodec na ocasu, který neváhá použít jakmile se k němu přiblížíte. Mnohem horší jsou však jeho děla. Střílí s nimi velké ohnivé koule, jež pokryjí velkou plochu. Schorched verze je přibližně tak odolná jako běžný dospělýž arachnoid.

Taktika: Pamatujte, že tento je mnohem nebezpečnější než jeho rudý kolega. Pokud vás arachnoid zahlédne je nejlepší se okamžitě ukrýt, zpoza krytu párkrát vystřelit a opět se ukrýt. Vždy máte jen několik málo sekund než po vás vystřelí a v tu dobu nikdy nebuďte na otevřeném prostranství.

Vhodná zbraň – Devastator

 

8. Klonovaný voják (raketomet)

8. Klonovaný voják (raketomet)Info: Ozbrojený humanoid, jež se dokáže krýt a útočit zpoza rohů. Nevydrží hodně ale mnohdy útočí v hojném počtu, kdy jsou smrtící. Protože je tento druh vybavený raketometem, je příliš nebezpečné bojovat s ním na otevřeném poli nebo se k němu vůbec přibližovat. Pokud jste však pozorní a umíte se před střelbou dobře krýt, dostanete vojáka bez toho, aby vás vůbec zasáhnul.

Taktika: Voják je pomalý a tudíž snadno zabitelný zdálky. Nikdy se jimi nenechte obklíčit – na dálku vás snadno rozstřílí, stejně jako zblízka.

Vhodná zbraň – Automatická puška

 

9. Technopolip, Černý jestřáb

9. Technopolip, Black HawkInfo: Helikoptéra prolézlá jakousi chapadlovitou stvůrou. Je to velmi nebezpečný protivník, kterého je možné likvidovat pouze výbušnými zbraněmi. Tato verze má velká modrá děla.

Poznámka: Ať už je tato verze Technopolipu jakkoli nebezpečná v Approaching Hell se představí jen jednou a to pouze při ‚vysazování‘ vojáků v tajné oblasti.

Taktika: V první řadě najít úkryt. To je naprostou nutností, jelikož dělo vrtulníku je smrtící. Z úkrytu už není tak těžké vrtulník sestřelit.

Vhodná zbraň – Devastator

 

10. Khnum, Rytíř

10. Khnum, RytířInfo: Drobnější verze Khnuma. Khnum Rytíř je též typický rohatý démon s kopyty. Je velký avšak je ho možné porazit jakoukoli zbraní. Může vás snadno zašlápnout a na dálku metá vždy po jedné zelené kouli před kterou není zase tak těžké uhýbat.

Taktika: Držet si od Khnuma dostatečnou vzdálenost mnohdy nefunguje kvůli jeho obstojné rychlosti. Než ale zběsile kroužit kolem něj a snažit se vyhýbat ranám, je lepší vytáhnout, už jakmile ho spatříte, to nejlepší co máte (ideálně dělo) a zničit ho. Pokud se k vám přiblíží, užitečná je i C-4, kterou je mu možné díky jeho rozložitosti snadno ‚připevnit‘ na hruď. Při případném ústupu se snažte maximálně využívat jakýchkoli překážek a zvedat tak náskok. Pamatujte, že na tohohle khnuma platí každá zbraň, avšak od svého mocnějšího kolegy se vzhledově moc neliší, takže neplést!

Vhodná zbraň – Dělo, Devastator

 

11. Biomechanoid, menší „Sweeper“

11. Biomechanoid, menší, Sweeper viariantaInfo: Rudý robot na dvou nohách vybavený energetickými zbraněmi. Pohybuje se celkem pomalu, ale má velký dostřel. Dokáže pálit z obou děl a to i za chůze. Projektily jsou podobné těm, jež střílí modrý mechanoid, ovšem Sweeper je nestřílí do jednoho místa, ale kolem sebe, do vejíře. Obecně má větší pravděpodobnost zásahu, avšak sebere vám méně zdraví.

Taktika: Zatímco v boji s modrým mechanoidem je dobrou taktikou uhýbat do stran a pálit po něm, u Sweepera je to příliš riskantní. Daleko lepší je využíj jakékoli, třeba i nízké překážky za kterou se schováte vždy, když vystřelí.

Vhodná zbraň – Minigun, Raketomet

 

12. Biomechanoid, menší – „Firestarter“

12. Biomechanoid, menší FirestarterInfo: Žlutý robot na dvou nohách vybavený energetickými zbraněmi. Pohybuje se celkem pomalu, ale má velký dostřel. Dokáže pálit z obou děl plameny a to i za chůze. Firestarter využívá plamenomety a tak už jen přiblížit se k němu je rizikové.

Taktika: Na Firestartera jednoznačně platí zabíjení na dálku. Jestliže se přiblíží, je zle.

Vhodná zbraň – Minigun, Devastator

 

13. Gnaar, Albino

13. Gaar, AlbinoInfo: Velká bílá potvůrka s jediným okem bez těla. Je poměrně rychlý a široký. Může útočit jen zblízka drápama a zubama. Narozdíl od Samice vydrží Albino mnohem víc. 

Taktika: Zabít Gnaara není nic těžkého. Vzhledem k jeho neschopnosti střílet, stačí držet si ho dál od těla. Na Albina je však zapotřebí silnější kalibr.

Vhodná zbraň – Laser

 

14. Biomechanoid, menší – „Commando“

14. Biomechanoid, menší CommandoInfo: Šedý robot na dvou nohách vybavený kulomety. Pohybuje se celkem pomalu, ale má velký dostřel. Dokáže pálit salvu z obou kulometů a to i za chůze. Nevydrží tolik, jako červený biomechanoid. Navíc, Kulky této bestie dopadají okamžitě. Nejlepší je rychlá likvidace z dostatečné vzdálenosti a pokud už musíte být blízko, pak rozhodně útočit z krytu. Jakmile se mechanoid začne klátit k zemi, vystřelí ještě jedenu kulku směrem dolů. Ač je toto pouze menší verze biomechanoida, nepodceňujte ho.

Taktika: Snažte se ho zničit dříve, než budete na dostřel. Pokud už k tomu dojde, je nejlepší se za něco ukrýt. Nezapomeňte na projektil, jež vystřelí vždy, když umírá.

Vhodná zbraň – Minigun, Raketomet

 

15. Khnum, Baron

15. Khnum, BaronInfo: Drobnější verze Khnuma. Khnum Baron je též typický rohatý démon s kopyty. Je velký avšak je ho možné porazit jakoukoli zbraní. Může vás snadno zašlápnout a na dálku metá vždy po jedné zelené kouli před kterou není zase tak těžké uhýbat. Baron je odolnější než Rytíř.

Taktika: Držet si od Khnuma dostatečnou vzdálenost mnohdy nefunguje kvůli jeho obstojné rychlosti. Než ale zběsile kroužit kolem něj a snažit se vyhýbat ranám, je lepší vytáhnout, už jakmile ho spatříte, to nejlepší co máte (ideálně dělo) a zničit ho. Pokud se k vám přiblíží, užitečná je i C-4, kterou je mu možné díky jeho rozložitosti snadno ‚připevnit‘ na hruď. Při případném ústupu se snažte maximálně využívat jakýchkoli překážek a zvedat tak náskok. Pamatujte, že na tohohle khnuma platí každá zbraň, avšak od svého mocnějšího kolegy se vzhledově moc neliší, takže neplést!

Vhodná zbraň – Dělo, Devastator