Souhrn

Tabulka všech úrovní z DLC pro Painkiller HD srovnávající počty nepřátel a odhadovaný herní čas.

Tabulka HD DLC

První DLC přineslo tři poměrně kvalitní a oblíbené úrovně z původní PK verze. Délka DLC však dosáhla jen zhruba hodiny a půl, což není zase tak moc, nicméně je otázkou, zda dát přednost poměru délka x cena, či třeba počet monster x cena anebo zda nehodnotit spíše na základě kvality úrovní a ty jsou v prvním DLC myslím velmi dobře zvolené.

Druhé DLC nabízí podstatně více nepřátel a zhruba o hodinu větší délku. Navíc tu máme jednu zbrusu novou úroveň, která v Painkillerovi nikdy nebyla. Bohužel navzdory vojenské tematice, nové zbrani a délce, nepovažuji druhé DLC za příliš zdařilé. Jediná opravdu kvalitní úroveň je z této trojky Stalingrad nebo spíše Leningrad z BooH.

Třetí DLC jde s počtem monster ještě o dalších tisíc kusů výš a herní doba opět dosahuje téměř tří hodin čistého času. Navíc kapitola obsahuje hned pět úrovní. Obrovskou změnou v hratelnosti je však pohled svrchu, což rozhodně ne každému hráči bude vyhovovat. Navíc volba úrovní z kapitoly nebyla zrovna šťastná. Město se opakuje již podruhé a Babylon ani Pentagon nepatří mezi kdovíjak zdařilé úrovně. Zbývá dvojka vizuálně pěkných úrovní z Recurring Evil, ale v izometrickém pohledu si jejich zpracování hráč moc neužije.

Čtvrté DLC se herní délkou snižuje na úroveň prvního přídavku a počet monster je dokonce nižší. Vůbec poprvé (vyjma specifického třetího DLC) došlo k tomu, že v některých úrovních byl počet monster nižší než u původních úrovní PK verze. Výběr úrovní je však poměrně dobrý (až na Doky) a Ruiny jsou dokonce rozšířeny o běžnou část úrovně, takže nejde jen o souboj s bossem.

Páté DLC se veze na vlně toho předchozího. Nepřátelé a herní délka je podobná a poslední úroveň nabízí opět bosse, přičemž je úroveň rozšířena o několik řadových monster. Právě toto poslední DLC je též nejkratší ze všech.

Celkem dosahuje herní délka všech příběhových DLC na slušných deset hodin, nicméně všechny tyhle úrovně mohly být už v původní HD verzi, čímž by byl zajištěn punc kvality a ne jen ždímačky peněz. Pravděpodobně vinou nízkých prodejů se další DLC už neobjevila a přitom stále zbývá pár úrovní, které se HD verze nedočkaly. Z původního PK chybí Katakomby, Hrad, Les a Peklo (případně ještě Babylon, který v HD sice je, ale pouze v izometrickém DLC). Je to zvláštní o to více, že právě úrovně Hrad, Les a Peklo, přestože jsou malé, patří po vizuální stránce k těm nejpůsobivějším a HD kabátek by jim určitě slušel. Z BooH se HD verze nedočkaly úrovně Podzemí a Kamenolom. Podzemí celkem chápu, to Kamenolom patří i po hratelnostní stránce k nejoriginálnějším úrovním celé PK série. Zvláštní, proč si jej tvůrci HD nevybrali. Materiál na 2 DLC (motiv podzemí a motiv opuštěných hradů) tu zkrátka ještě byl.

Příspěvek byl publikován v rubrice PHD - DLC - Souhrn a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář