Monstra

Podrobný přehled monster, včetně jejich popisu a doporučené zbraně. Monstra jsou seřazena podle druhu (dle duší) a dále podle výskytu při postupu hrou. To znamená, že monstra, která si odbyla premiéru v předchozích kapitolách zde nenajdete.

Běžná monstra – 5

Běžná monstra

1. Tlusťoch s kulometem

Tlustoch s kulometemNebezpečný protivník, který svým kulometem dokáže udělat z každého cedník. Naštěstí je velice pomalý a také chvíli trvá, než se mu kulomet zahřeje a začne střílet. Nejlepší je mít vyhlédnutý kryt a zabít ho rychlou a hlavně přesnou střelou.

Vhodná zbraň – Kolíkovač

2. Sebevražedná zombie

Městská zombie

Oživlá mrtvola vylézající často z kanálů, ale někdy seskočí i z vysoké budovy, rozprskne se na několik kusů a potom se zase poskládá a jde po vás. Jakmile jsou blízko, explodují. Naštěstí je poměrně slabá a také má velice zranitelnou hlavu. Do té stačí jediná rána a vybuchne (to vás může zranit). Pokud je moc blízko u vás, miřte raději najejí  tělo.

Vhodná zbraň – Samopal

3. Zvracející zombie

Zvracející zombie

Je nahnutá z okna budovy a zvrací na vás dolů. To trochu poraní, ale není to tak hrozné. Stačí se dívat nad sebe a vyhnout se zvratkům.

Vhodná zbraň – Samopal

4. Vážka

vazka.jpg

Rychle poletující tvor podobný vážce. Je malá, takže se těžko trefuje. Umí házet zápalné lahve, které dokážou na chvíli zapálit místo kam dopadnou.

Vhodná zbraň – Elektro, Plamenomet

5. Zombie

zombie.jpg

Oživlá mrtvola, která po vás dokáže házet předměty. Každá z nich má ze začátku nějakou věc (většinou kladivo nebo nůž) a tu po vás hodí. Potom bude házet své vnitřnosti. Zblízka vás může praštit, ale není těžké jí uhýbat protože je hodně pomalá.

Vhodná zbraň – Samopal, Kolíkovač

 

Boss

Obrněný pavouk

stredni-pavouk.jpg

Tak tohle je skutečně hrozivý nepřítel. Veliký pavouk s tělem obaleným pancířem. Jediné zranitelné místo je jeho hlava. Dokáže se zvednout na zadní a následně dopadnout na zem takovou silou, že vás vymrští trochu do vzduchu. Stačí ale těsně před jeho dopadem vyskočit a být ve vzduchu když spadne na zem. Horší je jeho zmrazující dech. Ten má poměrně velký dosah a nejenom, že vás zraní, ale také hodně zbrzdí. Poslední útok je vystřelení dvou velkých ohnivých střel. Před těmi je důležité uhnout protože jsou skutečně nebezpečné. Pokud se vám povede ho dostatečně zranit (a že to není vůbec lehké), zvedne se na zadní jako když vás chce vyhodit do vzduchu, ale tentokrát exploduje.

Vhodná zbraň – Samopal


 

PANZER SPIDER

Ohromný opancéřovaný pavouk. Jediné jeho zranitelné místo je hlava. Pokud přijde o polovinu zdraví, zelektrizuje se a stane se nesmrtelným vůči běžným zbraním.
1. Zvedne se na zadní a když dopadne na zem, náraz vás vyhodí do vzduchu.
2. Umí vystřelovat velké ohnivé koule, které jsou naváděné na vás a pomůže jedině úkryt za překážku.
3. Plive jakousi energii, která je velice nebezpečná.

Aréna: Velká pětiúhelníková hala. Je zde plno velkých kontejnerů a ve čtyřech rozích jsou děla. Ty se dají zatlačením spínače použít. V okolí kontejnerů se povaluje mnoho krabic se smíšenou municí a také několik léčení a brnění. V oblasti je dokonce jeden secret se svatým předmětem.

Popis boje:
A – Bez karet
– Nejprve rychle najděte Panzer Spidera a neustále ho sledujte. Pokud se zvedne na zadní nohy, buďte připraveni vyskočit do vzduchu těsně před jeho dopadem na zem. Pokud budete v době jeho dopadu ve vzduchu, nic se vám nestane, ale jinak budete vymrštěni nahoru a pád vás hodně zraní. Uskakujte jeho dvojitým ohnivým střelám, které občas vystřelí – není to ovšem snadné, protože střely jsou naváděny na vás. Hlavní je nepřibližovat se k němu nebo na vás začne vypouštět zvláštní fialovou energii. Ta je dosti zraňující, ale pokud od něj budete daleko, nedostřelí na vás. Nejdříve poberte nějakou munici (jsou zde bedny se smíšenou municí) a hlavně najděte zlaté brnění. Potom se do něj můžete naplno pustit nejlépe kůlometem, samopalem nebo brokovnicí, to když bude moc blízko. Miřte na hlavu jinak to nemá cenu, protože zbytek těla je chráněn pancíři a ten nemůžete prorazit.
Jakmile bude Panzer Spider v polovině zdraví, najednou se jakoby zelektrizuje a vaše útoky nebudou mít vůbec žádný účinek. Teď se pouze vyhýbejte jeho útokům a sledujte ho. Když se mu v tlamě objeví velká fialová skvrna energie, střílejte do ní. Po zasažení energie se Panzer Spider najednou zastaví. Všimněte si v místnosti čtyř velkých děl a odhadněte, které z nich směřuje svou hlavní na Panzer Spidera (vždy to nějaké bude). Rychle k němu běžte a zezadu zatlačte na spínač. Dělo vystřelí před sebe, a pokud jste dráhu odhadli dobře, trefí Panzer Spidera. Panzer Spider se po chvilce opět rozhýbe takže musíte běžet k dělu opravdu rychle. Když to nestihnete, budete muset znovu počkat na energii v jeho tlamě a opět střílet dělem. Po zásahu dělem je Panzer Spider opět zranitelný, takže pokračujte v jeho likvidaci. Jakmile se vám povede ho téměř zabít, opět se zelektrizuje. Znovu musíte opakovat postup s dělem. Pokud ho i tentokrát zasáhnete, Panzer Spider se zvedne na zadní a exploduje.

B – S kartami a na čas – Pokud hrajete BooH samostatně a ne jako součást Painkillera, budete mít dostatek peněz jen na pár levných karet. Karty z BooH, jež jste doposavad otevřeli, nejsou nic moc, takže se vyplatí vzít karty z původního Painkillera. Vezměte určitě Zlost a Hbitost. Případně ještě Modifikátor zbraně z BooH. Ze stříbrných karet hlavně Vitalitu. V aréně utíkejte pro munici a brnění. Hned poté zapněte karty a rozstřílejte Panzer Spidera. Když to půjde dobře, uberetu mu polovinu zdraví během pár desítek sekund. Nyní vám musí vyjít akce s dělem, takže dobře odhadujte dráhu mezi Panzerem a děly. Nemůžete si dovolit se splézt, rozhodně ne vícekrát. Když poté uberete Panzerovi druhou polovinu zdraví, stačí už jen vystřelit posledním správným dělem. Když budete rychlí, zvládnete to i za tři minuty.

Příspěvek byl publikován v rubrice PHD - DLC5 - Monstra a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář