P: Recurring Evil

Recurring Evil

2012 – Závěrečná část původní série. Pokus o návrat k prvotním dílům, avšak se základními prvky z Resurrection (velké mapy) a Redemption (kvanta monster), navíc bez inovací.

Reccuring Evil je šestým dílem Painkillera a posledním ze série běžící na původním enginu. Po neúspěchu minulého dílu, kteří mnozí hráči kritizovali, přichází snaha o klasičtější pojetí. Hrdinou je opět Bill Sherman známý z Resurrection a příběh navazuje na události v minulém dílu.

Grafická stránka hry je takřka nezměněná. Design úrovní je však povedený a některé efekty (světlo skrze stromy) působí moc pěkně. Vyprávění příběhu je ale stále prostřednictvím posunujícího se textu, čili lacinost především.

Nedočkáte se zde žádné nové zbraně a ani monstra (pouze boss a i ten je jen mírně odlišný od známého bosse). Nepřátel je ale v úrovních mnoho – přibližně 600 až 800. Ale navzdory obřímu počtu monster už nejsou úrovně tak plytké jako v Redemption. Ani karty žádné nové nejsou. Ty co vyhrajete patří k průměru z hlediska užitečnosti.

RE nabízí pouhých 5 úrovní, což tedy znamená téměř 1/5 toho co nabízel první Painkiller. Počet úrovní je tedy vůbec nejmenší ze všech dosavadních dílů, stejně jako délka hry. Na to, že jde skutečně o plnohodnotnou samostatnou hru, je její délka žalostná, ačkoli provedení úrovní zase tak zlé není. Úrovně jsou propracovanější a větší než v Redemption a zároveň hezčí a méně zabugované než v Ressurection. Dokonce i použité prostředí je originální – podíváte se na dálnici, do skladišť nebo třeba do východoasijského chrámu. Na konci hry potkáte klasicky bosse, ale ten nejde zabít, tudíž je celý bossfight založený na přežití po určitou dobu. Celkem nešťastný způsob.

Recurring Evil je tedy jakousi kombinací Resurrection a Redemption. Z každého si bere něco a snaží se dosáhnout na kvalitu prvních třech dílů. Jenže marně! RE díky své plytkosti a absenci jakýchkoli nových prvků (zbraní, monster,…) působí jen jako slabý odvar vrcholu série. Je vidět, že aby další díly získaly takovou slávu a kvalitu jako první Painkiller je zapotřebí mnohem více práce a peněz. Jako zakončení klasické Painkiller série je však Reccuring Evil vcelku obstojný a kdo se prokousal všemi dosavadními díly, ten by neměl s koupí váhat, přestože na něj čeká jen pár hodin hry.


 

Profil
Počet úrovní – 5
Počet nových zbraní – 0
Počet nových nepřátel – 0
Počet bossů – 1
Odhadovaná délka – 4 hodiny
Moje hodnocení – 45%

Napsat komentář