P: Hell and Damnation – DLC

Protože Painkiller HD obsahoval pouze cca 1/3 obsahu původního Painkillera a datadisku BooH, měli tvůrci ideální příležitost, jak si ještě víc přivydělat a přitom prakticky nehnout prstem. Stačilo doupravit pro HD verzi další mapy a zpeněžit je formou placených DLC. Byl to způsob, jak vysát hráčovu peněženku hned dvakrát. A tak krom drobných přídavků zdarma, jež přidávaly bonusové úrovně, vycházelo v průběhu roku 2013 celkem 5 větších, placených příběhových DLC, které rozšiřovaly původní kampaň o nové úrovně. Ani v jedné z nich však není možné vyhrát kartu, přestože nepoužitých karet zůstalo ještě asi 10, nehledě na to, že nemohlo být těžké vymyslet zbrusu nové karty.

 

1. The Clock Strikes Meat Night

První DLC vyšlo 22. 2. 2013. Nabízí celkem trojici úrovní z původní verze PK, přesněji z jeho druhé kapitoly. Jedna úroveň je takřka totožná, ty další dvě nabízejí pár nových místností. Všechny úrovně však mají mnohem více monster než u původní verze.

Démonická lebka
Jedinou novinkou v hratelnosti je přítomnost démonické lebky, jejíž účinnost je však jiná než v původním PK. Tato lebka zdvojí některé zbraně, takže hráč může po omezenou dobu střílet dvojnásobnou silou. Přímo se vybízí název Dual lebka.

Monstra
Představí se několik staronových monster z PK verze, ale žádná zbrusu nová.

Zbraně
Zbraňový arzenál se ve všech DLC porůznu mění a v každé úrovni má hráč jiné počáteční zbraně. Celkový zbraňový arzenál tohoto DLC obsahuje všechny základní zbraně vyjma Smopalu / Plamenometu a Šípkometu / Žhaviče.


 

2. Operation „Zombie Bunker“

Druhé DLC vyšlo jen měsíc po prvním, přesněji 29. 3. 2013. Jedná se o válečné DLC nabízející další tři úrovně, tentokráte výhradně s vojenskou tematikou. Představí se jedna úroveň z PK, jedna z BooH a jedna zbrusu nová úroveň! DLC nabízí obrovská kvanta nepřátel, jejichž celkový počet hravě přesahuje předchozí DLC a rovněž délku prvního přídavku.

Démonická lebka
Dual lebka na zdvojení zbraní se objevuje i v tomto DLC, ačkoli v menší míře.

Monstra
Další várku staronových monster z PK doplnilo nové monstrum nacistického vojaka.

Zbraně
Tentokrát se představí celý arzenál zbraní, tedy všech 8 kusů a nově i zbrusu nová zbraň!


 

 

3. Heaven’s Above

Třetí DLC bylo vydáno až 20. 6. 2013 a přineslo rovných 5 úrovní. Dvě z nich pocházejí z BooH, dvě dokonce z Recurring Evil a jedno z původního PK, přičemž jde o úroveň Město, která byla už v prvním DLC. Ovšem oproti jiným úrovním se celá pětice vyznačuje nikoho first person pohledem nýbrž izometrickou kamerou snímající svrchu postavičku hrdiny. Hráč nemůže skákat ani se rozhlížet a pouze se otáčí, pohybuje a střílí monstra.

Napsat komentář