Egypt

Egyptská kapitola je v podstatě původním Serious Samem: TFE. Jedná se buď o samostatně spustitelnou hru, nebo přidavek do SS:TSE – HD, který je buď placený, či jako součást tzv. Gold edice, která obsahuje oba díly prvního Serious Sama v HD verzi.

Egypt ve své HD verzi nenabízí mnoho věcí navíc. Samozřejmě má vše moderní grafický kabátek ale z hlediska hratelnosti se moc neliší. Chybí jakékoli hrátky s gravitací – takové místnosti jsou lehce přepracovány a v závěrečné úrovni jsou 3 nové tajné oblasti, toť vše. Hráče znaleho původní verze tudíž málo co překvapí. Přestože jde o HD verzi, autoři do kapitoly neumístili nové nepřátele a zbraně z TSE. Vše je tedy tak, jak v původní verzi.

Egypt se skládá z patnácti úrovní proměnlivé délky, jež místy dosahuje až více než hodinu hraní. Oproti tomu jiné úrovně je možné dokončit během čtvrt hodinky. Egypt obsahuje dvě tajné úrovně – Měsíční hory a Svaté dvorany. Jde o zdařilé úrovně, které rozhodně stojí za vyzkoušení. Přesto je patnáct úrovní v stále stejném prostředí příliš, řekl bych.

Pro celou kapitolu jsou typické žluté až oranžové barvy – písek, zdi chrámů, hlína,… Zkrátka vše má nažloutlý nádech a zeleně je jen minimum.

 

Napsat komentář