The Forgotten City

Forgotten City je nejlepší a nejdelší fan kampaň pro SS:HD. Modifikace nabízí pět úrovní, přičemž jedna z nich je tajná. Prostředím je kampaň zasazena do kapitoly Jižní Ameriky. Forgotten City se vyznačuje několika zvláštnostmi, díky kterým rozhodně stojí za vyzkoušení.

Za prvé jsou to ‚nová‘ monstra, kterých je asi 15. Nejde však o zcela nové modely nepřátel ale o upravená již známá monstra. Autor Forgotten City vytvořil pro SS:HD nový set monster, které pak dále využívají někteří další moddeři. V případě SS:HD čitá balík nových nepřátel asi 50 kusů, ovšem jak už bylo řečeno, ve Forgotten City se představí asi jen 15 z nich. I tak jde o velmi slušnou várku, která příjemně oživí hratelnost. Hráče tedy čekají střetnutí s novými verzemi arachnoidů, biomechanoidů, bezhlavců, gnaarů, harpyjí a dalších. Cca 15 nových monster se může zdát na pět úrovní až příliš, avšak celkový počet nepřátel čítá ve Forgotten City více než 5 000, čili opravdu mnoho.

Za druhé je třeba vypíchnout neotřelé prvky, které hru zpestřují. Jedním z nich je kupříkladu tajná oblast v první úrovni. V ní se hráč ocitne u pouštní pevnosti, kterou za pomoci spřátelených arachnoidů brání proti deseti vlnám nepřátel. Hráč si může oblíbený survival mod vyzkoušet přímo v kampani a navíc ví, že se může přes vlny nepřátel probít. V kooperativním režimu je obrana pevnosti ještě zábavnější záležitostí… Druhý prvek jež zmíním si už takový ‚potlesk‘ nezaslouží, rozhodně ne od všech hráčů. V druhé úrovni na vás totiž čekají hrátky s vodou, navíc s takovou vodou, která díky pozměněné gravitaci drží tvar oválu či koule. Byť jde o zajímavý prvek, v praxi rychle zjistíte, jak frustrující může procházení touto úrovní být.

A nakonec za třetí tato kampaň vyniká ve velmi vysoké obtížnosti. Přestože jsem kampaň dohrál na Normal obtížnost, doporučuji nastavit pouze lehkou úroveň obtížnosti, neboť obtížnost je bohužel místy tak nevyvážená, že už na Normal budete mít před sebou celou řadu takřka neřešitelných situací. Například nádrž s vodou kam neustále proudí nové a nové rybky je téměř nehratelná. Tento neduh je možné vyřešit hraním v kooperativním režimu (nekonečno životů), kde si i na Serious obtížnost můžete hru projít a sledovat markantní změny v řadách nepřátel v závislosti na obtížnostích. Jen tam mimochodem, mezi Normal a Serious obtížností nejsou rozdíly v řádu desítek ani stovek monster, ale v řadů tisíců kusů!

Celkově vzato je Forgotten City zajímavým přídavkem, který s klidem strčí do kapsy oficiální DLC Legend of the Beast a především oživí hru novými věcmi. Obzvláště pro fanoušky Coop režimu jde o věc, kterou je obrovská škoda minout.

Napsat komentář