P: Battle out of Hell

Battle out of hell

2004 – Druhá část Painkillerovské série vyšla ještě téhož roku co původní hra a je koncipovaná do podoby datadisku. Kratší, leč velmi kvalitní počin od stejných autorů, jehož obal láká i na vylepšenou grafiku.

Battle out of Hell je první přídavek Painkillera. Prakticky vzato se jedná o samostatně spustitelnou hru, stejně jako všechna následující pokračování. V poměru k obsahu je BooH sice dražší i kratší, ale stejně kvalitní jako Painkiller.

Narozdíl od původní hry BooH doznal menších grafických úprav, které zahrnují například efekty mlhy, či sálajícího tepla. Engine Painkillera sice není nijak přelomový, ale určité rezervy v sobě stále má a hlavně působí nadčasově.

Zbraně jsou použity z původního Painkillera, ale přibyly nám dvě nové (mající celkem 5 nových funkcí). Jsou zde samozřejmě noví nepřátelé, kterých jsou desítky a co je zvláštní – nesetkáte se s žádným monstrem, kterého byste již znali z předchozího dílu, takže všichni nepřátelé na které narazíte jsou zcela noví a neznámí. Vzhledem k tomu, že jich je na čtyři desítky, je to docela síla. Hoši stojící za původním Painkillerem se holt vytáhli. Kromě toho, přestože není hra dělena do kapitol, se potkáte se dvěma bossy, se kterými vás opět čekají zajímavé a velkolepé bitvy.

Nových karet je stejně jako úrovní – tedy 10, přičemž 5 z nich je zlatých a 5 stříbrných. Obecně se dá říci, že jsou karty mnohem účinnější, ale je také těžší je získat. Obtížnost se vůbec zvedla. A stejně jako u základu, potřebujete určitý počet karet (9), abyste si mohli zahrát nejtěžší Trauma obtížnost. Znovuhratelnost je tedy i tentokrát na místě.

Úrovní je, jak už jsem zmínil 10 (+ jedna bonusová), což je méně než polovina prvního dílu, ale BooH je koncipován jako datadisk, tudíž je jeho kratší velikost i délka pochopitelná a vcelku rozumná, řekl bych. Nakonec myslím, že délka hry není zdaleka tak podstatná jako její náplň. A ta se tady vyvedla na výbornou, neboť úrovně oživují nové nápady jako třeba smrtící pasti, absence baterky v první úrovni nebo jízda na horské dráze či důlním vozíku. Jedna úroveň je na první dvě obtížnosti uzamčena, což tedy vyžaduje hraní minimálně na třetí obtížnost, chcete-li si projít celou hrou. Všechny úrovně jsou propracované a velice zajímavé – kvalitou se hravě vyrovnají těm z původní hry. Podíváte se na různá místa z různých historických období, jako například do Kolosea, Leningradu, Zábavního parku a dalších. Nebudou chybět ani typicky velké arény pro boj s bossy.

Battle out of Hell je tedy velice vydařeným dílem, který v některých věcech dokonce převyšuje původní Painkiller. Komu se původní hra líbila, neměl by váhat s pořízením tohoto pokračování. Ještě zbývá dodat, že Painkiller i Battle out of Hell bývají dnes prodávani dohromady v tzv. Black Edition. Ale pokud se zaměříte na bazary a výprodeje, možná klasickou krabicovou verzi BooH ještě seženete.


 

Profil
Počet úrovní – 10 (+1)
Počet nových zbraní – 2 (5 funkcí)
Počet nových nepřátel – přes 40 druhů
Počet bossů – 2
Odhadovaná délka – zhruba 5 hodin
Moje hodnocení – 85%

Napsat komentář